Cieszyński portal sportowy - snowboard

aktualności

„Sny o zwycięstwie” - spotkanie z Mateuszem Ligockim
04.01.2018
Miejsce wydarzenia:
Piwnica Browaru Zamkowego w Cieszynie
Główne zdjęcie aktualności

Można powiedzieć, że to miłość wzajemna. Cieszyn dla Mateusza Ligockiego niezmiennie pozostaje miejscem wyjątkowym i pięknym. Miejscem, z którego jest dumny i którym chwali się przy każdej nadarzającej się okazji. A Cieszyn i jego mieszkańcy dumni są z osiągnięć Mateusza Ligockiego, czego dowodem było piątkowe spotkanie (29 grudnia) pn. „Sny o zwycięstwie” i wsparcie okazane cieszyńskiemu olimpijczykowi w walce o kwalifikację na czwarte z kolei igrzyska olimpijskie.

Wydarzenie z udziałem Mateusza Ligockiego zagościło w Browarze Zamkowym w Cieszynie skupiając wokół siebie sympatyków, rodzinę, przyjaciół i przedstawicieli cieszyńskiego magistratu. – Jesteśmy dumni z osiągnięć Mateusza Ligockiego – podkreślał Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura, dodając - Spotykamy się ponieważ wszyscy kibicujemy Panu Mateuszowi w przygotowaniach do udziału w czwartej już olimpiadzie i życzymy mu sukcesów. Walka o czwarty start w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich jako snowboarder i bycie jednym z trzech zawodników na świecie, którzy takiego wyzwania się podjęli to ogromny wyczyn.

Do walki o kwalifikację na czwarte z kolei igrzyska olimpijskie zagrzewał sportowca również Grzegorz Majzel, długoletni przyjaciel Mateusza Ligockiego, który w swojej muzycznej twórczości opowiedział o walce i ostatecznym tirumfie sportowca. Grudniowe spotkanie poprowadził dziennikarz Marek Omelan. Po oficjalnym powitaniu gości przyszedł czas na wywiad z Mateuszem Ligockim. Rozmawiano o muzyce i sporcie, karierze sportowej, planach na przyszłość, a także zbliżających się zimowych igrzyskach olimpijskich. Tego dnia wśród kibicujących swoje miejsce zajął także Bartosz Bierowiec, który przygotowuje się do startu w kwalifikacjach paraolimpijskich.

W piątkowy wieczór oprócz niespodzianek, takich jak wspólne wykonanie na żywo utworu TEO-MA nie zabrakło również podziękowań, gratulacji i kwiatów. „Sny o zwycięstwie” pokazały, że na mocne wsparcie mieszkańców Cieszyna – Mateusz Ligocki może zawsze liczyć.

- Każdy z nas ma swoje sny o zwycięstwie, bo sport jest częścią naszego życia. Wszyscy zmagamy się z różnymi problemami - podkreśla muzyk Grzegorz Majzel – „Sny o zwycięstwie" to utwór o sile.

Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang odbędą się w lutym 2018 roku. Panie Mateuszu życzymy szczęścia i trzymamy kciuki. Wierzymy, że to będzie udany sezon.

 

BSK

Udostępnij:
Zobacz fotogalerię wydarzenia
menu